Ахметов і Новинський через суд отримають від України 200 млн за завод на окупованому ДонбасіСуд частково задовольнив позов "Єнакіївського металургійного заводу" до Офісу великих платників податків ДПС і стягнув з держбюджету на користь позивача суму бюджетного відшкодування за ПДВ в розмірі 106,7 мільйона гривень і пеню в розмірі 105,9 мільйона гривень.

Об этом сообщает Руспрес


Про це йдеться в рішенні Донецького окружного адмінсуду, повідомляє Finbalance.


"Оскільки судом встановлено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість за січень 2015 року, а також відсутність механізму реального відшкодування платнику податків узгодженої суми бюджетного відшкодування зазначеного податку, ефективним способом захисту, який забезпечить відновлення порушеного права позивача, є стягнення з Державного бюджету України на його користь заборгованості бюджету з відшкодування ПДВ та пені, нарахованої на суму такої заборгованості", – йдеться в судовому рішенні.


За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром "Єнакіївський металургійний завод" є Рінат Ахметов, а власником великої частки підприємства – Вадим Новинський.


Виробничі потужності підприємства знаходяться на окупованій частині Донбасу. Група "Метінвест" втратила контроль над активами і майном заводу в березні 2017 року.


"Єнакіївський металургійний завод" знаходиться в процедурі банкрутства. Таке рішення ухвалив Господарський суд Донецької області 1 липня 2019 року.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/akhmetov-novinskii-cherez-sud-otrimayut-v-d-ukra-ni-200-mln-za-zavod-na-okupovanomu-donbas”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя